Vysoké Tatry - Mlynická a Furkotská dolina

Autor: Peter Remeň | 21.9.2016 o 15:18 | Karma článku: 4,73 | Prečítané:  988x

Mlynická a Furkotská - pre turistov dve známe doliny vo Vysokých Tatrách, ktoré sa zvyknú absolvovať ako okruh. Taktiež sa táto túra označuje ako prechod cez Bystrú lávku.

MAPA: HIKING

Východiskový aj konečný bod je Štrbské pleso. Čistý čas je niečo cez 6 hodín, avšak dá sa značne predĺžiť ale aj skrátiť - záleží ako si celú trasu naplánujete.

Prechod dolinami je považovaný za obojsmernú trasu. Avšak doporučujem prejsť prvú Mlynickú dolinu a Furkotskú si nechať na zostup. Z môjho pohľadu považujem Mlynickú dolinu za krajšiu a preto ju aj odporučujem prejsť na úvod. 

Ako prvé zaujme vodopád Skok. Hneď nad ním sa nachádza Pleso nad Skokom a postupne ďalej narazíte na niekoľko ďalších plies.

(Peter Remeň)
Pred vodopádom (Peter Remeň)
Vodopád Skok (Peter Remeň)
Vodopád Skok - pohľad z vrchu (Peter Remeň)
(Peter Remeň)
Capie pleso (Peter Remeň)

Od Capieho plesa nasleduje v podstate náročné stúpanie k Bystrej lávke. Pri spätných pohľadoch však pozorovať pekné výhľady do doliny.

Na pol ceste pred Bystrou lávkou (Peter Remeň)

Bystrá lávka je akýsi "prechod" medzi dvoma dolinami (ako keby ste preliezli plot). Nie je tam moc miesto na oddych či posedenie. Treba zísť trochu nižšie, aby ste nebránili prístupu ostatným turistom. Veľa turistov však liezlo kam si hore na skalu.

V závere doliny sa dostanete k turistickému smerovníku Škutnastná poľana, kde máte na výber pokračovať v žltej značke ku Štrbskému plesu, alebo ako bolo v mojom prípade, spravíte si odbočku na Chatu pod Soliskom a zveziete sa dolu lanovkou. Pre tých, ktorým sa málilo môžu ešte od chaty vybehnúť na Predné Sollisko.

Škutnastá poľana (Peter Remeň)
Chata pod Soliskom (Peter Remeň)
Štrbské pleso (Peter Remeň)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?