Súľovské skaly

Autor: Peter Remeň | 29.3.2017 o 17:34 | Karma článku: 5,14 | Prečítané:  1182x

Národná prírodná rezervácia Súľovské skaly patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšiu lokalitu v Súľovských vrchoch.

MAPA: HIKING

Na Súľovské skaly je možné sa dostať z viacerých smerov. Ja som zvolil výstup z obce Súľov - Hradná, odkiaľ vedú viaceré turistické trasy.

Odporúčané trasy na oficiálnej stránke Súľov - Hradná

Z parkoviska na Súľove začína zelená značka, ktorá je zároveň aj náučným chodníkom. Po krátkom stúpaní lesom sa odkrýva prvá atraktívna časť s názvom Organy. Je to zoskupenie skalných veží a vežičiek, ktorým dominuje skalné okno - Gotická brána. 

Chodník pokračuje k Súľovskému hradu, z ktorého zostali už len zvyšky muriva na skalách. Avšak z jeho vyvýšeného miesta sa naskytnú zaujímavé výhľady. Výstup k hradu je strmší ale zabezpečený niekoľkými technickými pomôckami ako rebríky či kovové kruhy.

Od hradu nasleduje zostup k Lúke pod hradom. Taktiež istený rebríkmi a kovovými zábradliami. Po napojení sa na červenú značku cesta pokračuje cez sedlo pod Bradou k peknej Štefánikovej vyhliadke. 

Nasledujúci úsek k sedlu Roháčov prechádza popri ďalších podobných vyhliadkach či rôznych skalných útvaroch posiatych po lese.

Klesanie k lúke pod Roháčom je prudké ale netrvá dlho. Cestou je možné spozorovať obrovskú bránu v Slopoch, alebo aj jaskyňu - Šarkaniu dieru, na ktorú upozorňuje smerovacia tabuľa. Záverom chodník vychádza na lúku smerujúci späť k parkovisku

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česi vyhostia 18 ruských špiónov. Rusov spájajú s výbuchom muničného skladu

Česká polícia pátra po mužoch, ktorí mali byť aj za otravou Skripaľa v Británii.


Už ste čítali?