Súľovské skaly

Autor: Peter Remeň | 29.3.2017 o 17:34 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  789x

Národná prírodná rezervácia Súľovské skaly patrí medzi turisticky najvyhľadávanejšiu lokalitu v Súľovských vrchoch.

MAPA: HIKING

Na Súľovské skaly je možné sa dostať z viacerých smerov. Ja som zvolil výstup z obce Súľov - Hradná, odkiaľ vedú viaceré turistické trasy.

Odporúčané trasy na oficiálnej stránke Súľov - Hradná

Z parkoviska na Súľove začína zelená značka, ktorá je zároveň aj náučným chodníkom. Po krátkom stúpaní lesom sa odkrýva prvá atraktívna časť s názvom Organy. Je to zoskupenie skalných veží a vežičiek, ktorým dominuje skalné okno - Gotická brána. 

Chodník pokračuje k Súľovskému hradu, z ktorého zostali už len zvyšky muriva na skalách. Avšak z jeho vyvýšeného miesta sa naskytnú zaujímavé výhľady. Výstup k hradu je strmší ale zabezpečený niekoľkými technickými pomôckami ako rebríky či kovové kruhy.

Od hradu nasleduje zostup k Lúke pod hradom. Taktiež istený rebríkmi a kovovými zábradliami. Po napojení sa na červenú značku cesta pokračuje cez sedlo pod Bradou k peknej Štefánikovej vyhliadke. 

Nasledujúci úsek k sedlu Roháčov prechádza popri ďalších podobných vyhliadkach či rôznych skalných útvaroch posiatych po lese.

Klesanie k lúke pod Roháčom je prudké ale netrvá dlho. Cestou je možné spozorovať obrovskú bránu v Slopoch, alebo aj jaskyňu - Šarkaniu dieru, na ktorú upozorňuje smerovacia tabuľa. Záverom chodník vychádza na lúku smerujúci späť k parkovisku

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.

EKONOMIKA

PSA bude v Trnave vyrábať elektromobily. Model je tajomný

Koncern PSA Groupe na Slovensku vyrába Citroën C3 a Peugeot 208.


Už ste čítali?